گزارش اولیه علم سنجی اعضای هیات علمی (شهریور ماه 1391) آرشیو ...

 

نسخه‌ي اوليه‌ي گزارش جامع علم سنجي اعضاي محترم هيات علمي ـ شهريور 91

باسمه تعالي

اعضاي محترم هيات علمي

دانشگاه علوم پزشكي تهران

 

با ياري خداوند متعال، اداره‌ي انتشارات و علم سنجي دانشگاه در راستاي وظايف خود، اقدام به تهيه گزارش جامع علم‌سنجي اعضاي محترم هيات علمي نموده است. در اين گزارش شاخص‌هايي از قبيل تعداد مقالات، تعداد استنادات و H-index براي كليه اعضاي محترم هيات علمي دانشگاه، بر اساس بانك اطلاعاتي Scopus و بدون اعمال محدوديت براي زمان انتشار مقالات، ارايه شده است. هم‌چنين اين گزارش صرفا شامل شاخص‌هاي مربوط به آن دسته از عزيزاني است كه دست كم سه مقاله‌ي نمايه شده در اسكوپوس داشته‌اند. توضيح مهم اين كه affiliationهاي مختلف ذكر شده در مقالات، اعم از دانشگاه علوم پزشكي تهران و غير از آن، در برون‌داد علمي افراد لحاظ شده است.

اين گزارش توسط كارشناسان اداره‌ي انتشارات و علم‌سنجي دانشگاه و طي نيمه‌ي اول سال جاري تهيه و در شهريور ماه 1391 به روز رساني شده است و با توجه به پويايي آن، تفاوت‌هاي مختصري در بعضي از شاخص‌ها، در زمان انتشار نتايج نسبت به زمان استخراج اطلاعات، قابل انتظار و غير قابل اجتناب است. بنابراين فقط در صورت دريافت بازخوردهايي كه مربوط به وجود خطا در بازه‌ي زماني تهيه‌ي گزارش باشد، موارد تاييد شده اصلاح خواهد شد.

علاوه بر نكته‌ي فوق، به دليل دشواري‏هايي از قبيل تنوع شكل نوشتاري به كار رفته در نگارش نام نويسنده به زبان انگليسي، وجود اسامي مشابه، استفاده از آدرس‌دهي‏هاي متفاوت، خطاهاي موجود در نمايه‌نامه‌ها و ...، احتمال بروز خطاهاي سهوي از قبيل كم شماري يا زياد شماري در نتايج اعلام شده وجود دارد. به همين دليل از كليه اعضاي محترم هيات علمي دانشگاه تقاضا داريم پس از كنترل شاخص‏هاي اعلام شده، در صورت مشاهده هر نوع اشتباه در مورد خود يا ديگران، يا برخورد با نكته مبهمي در مورد اين شاخص‏ها، طي يك ماه آينده با اداره‌ي انتشارات و علم‏سنجي دانشگاه به آدرس tumspress@tums.ac.ir مكاتبه يا با تلفن 88954395 تماس بگيرند.

نكته‌ي بسيار مهم اين است كه فقط در صورت ارايه‌ي مستندات از طريق اي ميل امكان رسيدگي به اعتراضات وجود دارد و صرف ذكر اين نكته كه اطلاعات ارايه شده در مورد يك فرد خاص صحيح نيست به هيچ وجه كافي نخواهد بود. در اين زمينه، يكي از مهم‌ترين توضيحات لازم، ارايه‌ي فرمت‌هاي نوشتاري است كه اعضاي محترم هيات علمي در بانك اطلاعاتي اسكوپوس، با آن فرمت مقاله دارند. طبيعي است ارايه‌ي عناوين و مشخصات مقاله‌هايي كه از قلم افتاده‌اند و هم‌چنين صفحه‌اي از اسكوپوس كه اطلاعات علم‌سنجي فرد مورد نظر را در بر دارد در تسريع امر بسيار مفيد خواهد بود.

يادآوري مي‌شود كه در نمايه‌نامه‌ي اسكوپوس، يكي از راه حل‌هاي مشكل تنوع نوشتاري نام نويسنده، تجميع (unify كردن) همه‌ي اين موارد در زير يك عنوان و با يك شماره‌ي شناسه‌ي (ID) واحد است. براي انجام اين كار لازم است نويسندگان محترم در صفحه‌ي مربوط به خود كه با كليك بر روي نام خود مي‌توانند وارد آن شوند، گزينه Give Feedback را انتخاب و اطلاعات ضروري را ثبت و ارسال نمايند. هم‌چنين راه‌هاي ارتباطي ديگري نيز در همين صفحه بين نويسنده و اين بانك اطلاعاتي تعبيه شده كه به فراخور نياز قابل استفاده هستند. به علاوه، اين امكان وجود دارد كه در صورت مشاهده‌ي تجميع‌هاي اشتباه نيز اين موضوع را اطلاع داده و نسبت به تصحيح آن اقدام نماييد.

اميدواريم با ارايه‌ي بازخوردهاي مناسب، ما را هر چه بيشتر در ارايه‌ي اطلاعات مفيد و صحيح ياري نموده و از اين طريق به پيش‌برد اهداف پژوهشي دانشگاه كمك نماييد.

 

اداره‌ي انتشارات و علم‌سنجي دانشگاه

 

گزارش علم‌سنجي اعضاي محترم هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران:

·         مرتب شده بر اساس حروف الفبا

·         مرتب شده بر اساس H-Index (در صورت يكسان بودن اين شاخص، افراد به ترتيب، بر اساس تعداد مقالات، تعداد استنادات، و حروف الفبا مرتب شده‌اند)

·         مرتب شده بر اساس تعداد مقالات (در صورت يكسان بودن اين شاخص، افراد به ترتيب، بر اساس شاخص H، تعداد استنادات، و حروف الفبا مرتب شده‌اند)

·         مرتب شده بر اساس تعداد استنادات (در صورت يكسان بودن اين شاخص، افراد به ترتيب، بر اساس شاخص H، تعداد مقالات، و حروف الفبا مرتب شده‌اند)

·         مرتب شده بر اساس H-Index بدون خود استنادي (در صورت يكسان بودن اين شاخص، افراد به ترتيب، بر اساس شاخص H، تعداد مقالات، و حروف الفبا مرتب شده‌اند)

·         مرتب شده بر اساس تعداد استنادات بدون خود استنادي (در صورت يكسان بودن اين شاخص، افراد به ترتيب، بر اساس شاخص H، تعداد مقالات، و حروف الفبا مرتب شده‌اند)